Sesja naukowa

sesja naukowa
„Po co nam książki?”

Jesteśmy szczęsliwi z każdej akcji, która odpowiada naszej wizji pracy społecznej. Dlatego nie wahaliśmy się ani chwili i wsparliśmy Muzeum Literatury i Bibliocreatio przy organizacji konkursu i sesji naukowej "Po co nam książki?". Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału!


Etap 1: Konkurs przeprowadzony w warszawskich szkołach podstawowych

• Dla uczniów klas 0-III konkurs plastyczny na temat: „Książka i ja”. Praca plastyczna wykonana w dowolnej technice. Wybrane przez szkoły (biblioteki) zostały nagrodzone i wyeksponowane podczas uczniowskiej sesji naukowej w Muzeum Literatury
• Dla uczniów klas IV-VI konkurs na wypowiedź pisemną. Praca odpowiadała na pytanie „Po co nam książki?” i miała mieścić się na jednej stronie standardowego maszynopisu.
Autorzy prac wybranych przez szkoły (biblioteki) zostali zaproszeni do wzięcia udziału w sesji, do odczytania swoich prac oraz otrzymają nagrody rzeczowe.


Etap 2: Uczniowska sesja naukowa

Odbyła się w Muzeum Literatury. Podczas sesji głos zabrali profesorowie i młodzi czytelnicy – autorzy nagrodzonych wypowiedzi. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja najciekawszych prac prac plastycznych przygotowanych przez uczniów, a także warsztaty ilustratorskie i muzyczne.
Uczniowska sesja naukowa byłą wydarzeniem połączonym z wystawą „Pimpuś Sadełko na 102! Maria Konopnicka in memoriam”, otwierającą w Muzeum cykl spotkań najmłodszej publiczności z wybranymi dziełami literatury dziecięcej.