Jaki dobrać pasek męski skórzany? - Nasze propozycje

Kiedyś mężczyźni uwielbiali szelki i wykorzystywali je do podtrzymania spodni na odpowiedniej wysokości. Niezależnie od pochodzenia i statusu społecznego, szelki były podstawowym dodatkiem w garderobie mężczyzn. Dopiero na początku ubiegłego wieku pojawiły się paski do spodni i skutecznie wyeliminowały z mody szelki. Zaczęto szyć spodnie, do których dodatkowo przyszywano szlufki, aby pasek stabilniej się utrzymywał przy materiale. Paski do dziś są nieodłącznym elementem zarówno męskiego, jak i damskiego ubioru.

Paski męskie skórzane - jakie wybrać?

Pasek męski do spodni to obecnie „must have” każdego mężczyzny. Jeden? Oczywiście, że nie. Zazwyczaj panowie mają ich kilka. Zarówno te casualowe, które bez problemu założą do codziennych stylizacji oraz paski eleganckie, na spotkania biznesowe. Najbardziej popularne są od lat paski brązowe oraz czarne, jednak niektórzy odstępują od mody i stawiają na kolory, na przykład niebieski.

Jak wybrać pasek męski?

Jak dobierać skórzane paski ? Najważniejsza jest jakość oraz materiał, z którego został wykonany produkt. Króluje oczywiście naturalna skóra, która na przestrzeni lat nie traci kondycji. Paski używane na co dzień muszą być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Tutaj najlepiej sprawdzają się klasyczne rozwiązania, czyli skórzane paski z metalowymi klamrami. Pasują praktycznie do każdej stylizacji i to ich największy atut. Do eleganckich stylizacji pasuje cieńszy pasek z automatyczną klamrą.

Tak samo jak nie ma jednego uniwersalnego kroju spodni, tak samo w męskiej szafie znajdziemy wiele modeli pasków do spodni. Pasek powinien być dostosowany do okazji, pory roku oraz naszego stroju. Dla przykładu do granatowego garnituru, najlepiej założyć brązowy pasek. Natomiast do czarnego garnituru, najlepszym wyborem będzie czarny, klasyczny skórzany pas.

Pasek męski - jak nosić?

Sam pasek może mieć różną fakturę, długość oraz kształt, tak samo jak jego klamra. Wydziela się dwa, podstawowe rodzaje klamry: automatyczną i tradycyjną. Podczas oficjalnych wyjść lepiej sprawdza się klamra automatyczna. Dzięki niej idealnie dopasujemy pasek do sylwetki, ponieważ paski nie posiadają dziurek. Casualowe stylizacje lepiej komponują się z klasyczną, metalową klamrą.

Paski męskie

Ciekawym oraz praktycznym typem paska skórzanego jest pasek dwustronny. Co to znaczy? Mianowicie z każdej strony pasek ma inny kolor i dzięki temu jeden produkt służy nam podwójnie. Pasek do spodni o dwóch odcieniach jest rozwiązaniem uniwersalnym. Kupno takiego paska dwustronnego powoduje, że miejsce w szafie jest więcej, a jeden przedmiot pełni funkcje dwóch. Ten model jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy podróżują i którym zależy na ograniczeniu miejsca w bagażu – pakujesz jeden pasek, a używasz go jako dwóch różnych. Niezwykle przydatnym paskiem jest model o kolorze czarnym z jednej strony, a innym dowolnym kolorze z drugiej. Dlaczego? Ponieważ wówczas możemy go dopasować do całkowicie różnych stylizacji.

Paski męskie Proste oraz efektowne zakończenie paska, czyli klamra zakryta. Ten rodzaj zapięcia uchodzi za najbardziej elegancki, jest też bardzo łatwy w obsłudze. Należy pamiętać, że ten element paska bywa szczególnie narażony na uszkodzenia (ze względu na częste rozpinanie i zapinanie paska ). Dlatego ważne jest, aby zdecydować się na akcesoria wysokiej jakości, których konstrukcja wykazuje wyjątkową odporność mechaniczną. Takie są oferowane przez nas klamry – wytrzymałe, solidnie wykonane, a przy tym o doskonałych walorach estetycznych.

Paski męskie

Wszystkie rozmiary oraz rodzaje pasków z najnowszej kolekcji Semi Line dostępne są pod adresem: https://semiline.eu/collections/paski-meskie 

Paski męskie