Czas założyć rękawiczki

Trzeba przypomnieć, że kiedyś Polacy przepadali za rękawiczkami. W naszej historii mają miejsce od średniowiecza. Przed wojną były atrybutem oficerów, a później każdego eleganckiego mężczyzny oraz kobiety. Rękawiczki to część ubioru, która mimo zmieniającej się mody, niezmiennie funkcjonuje w naszym codziennym życiu. Pełnią funkcję praktyczną oraz dekoracyjną. Są niezbędnym dodatkiem na tę zimniejszą połowę roku. Dłonie najszybciej się wyziębiają, mają delikatną skórę, dlatego warto je zabezpieczyć.

Skórzane rękawiczki mają dużą przewagę nad innymi rodzajami tego produktu. Są symbolem szyku i klasy, a jednocześnie są trwalsze, dzięki stosowanej impregnacji. Dobrze zabezpieczone stają się odporne na deszcz oraz śnieg. Jak prawidłowo zabezpieczyć skórę na rękawiczkach? Najłatwiej wziąć czystą, delikatną szmatkę i wcierać w skórę olejek rycynowy, który sprawia, że skóra mięknie i zaczyna się błyszczeć. Do poprawienia kondycji rękawiczek można użyć również balsamu do skóry. Należy pamiętać, aby zacząć od czyszczenia  niewielkiej powierzchni materiału, w razie niepożądanych efektów. Ponad to w sklepach z galanterią skórzaną znajdziemy wiele impregnatów, które ochronią nasze rękawiczki.

Rękawice wykonywane z naturalnej skóry zapewniają termoizolację dłoni. Skóra utrzymuje temperaturę rąk i przepuszcza powietrze, dzięki czemu ręce się nie pocą.

Rękawiczki skórzane możemy zakupić praktycznie w każdym kolorze, od klasycznych brązów i czerni, po żywe kolory szarości i bordo.

Zazwyczaj mężczyźni opierają się przed noszeniem rękawiczek w zimę i wolą trzymać ręce w kieszeniach. Niestety nie wygląda to dobrze, a na dodatek nie jest zdrowe. Zimą skóra dłoni się wysusza. Dlatego warto się przekonać do ciepłych rękawiczek skórzanych. Nieocieplane modele sprawdzą się jesienią, a ocieplane zimą.  Ponad to ten dodatek sprawia, że stylizacja nabiera szyku. Rękawiczki są uzupełnieniem ubioru, zazwyczaj ich kolor dobieramy do koloru paska, torby, czy butów. Skórzane modele idealnie dostosowują się do dłoni.

Rękawiczki męskie

Rękawiczki damskie skórzane nie wychodzą z mody od lat. Kobiety ubierają je niezależnie od pory roku. Jednak na nadchodzące zimne dni to zdecydowany „must have”. Chronią delikatną skórę dłoni przed zimnem, a ponad to są stylowym dodatkiem do stylizacji. 

Warto wybrać model, który będzie nam służył dłużej, niż jeden sezon. Dlatego niezmiernie ważny jest materiał, z którego zostały wykonane. Jeśli zakupimy modele ze sztucznych materiałów, prawdopodobnie odczujemy dyskomfort przy ich użytkowaniu. Najlepszym wyborem są rękawiczki skórzane, które przepuszczają powietrze.

Dostępnych wariantów jest naprawdę wiele. Cała gama kolorów, wyszywane wzory, ozdobne futerka i klamerki, opcji jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze sprawdza się klasyka, jednak czy musimy wybierać? Ceny produktów z naturalnej skóry są tak przystępne, że większość kobiet pozwala sobie na posiadanie wielu modeli rękawiczek i stosowania ich wymiennie, w zależności od stylizacji.

Rękawiczki damskie

Wszystkie modele rękawiczek skórzanych marki Semi Line posiadają podszewkę z jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych. Czemu warto mieć taką podszewkę? Jony srebra powstrzymują rozwój niepożądanych, powstałych przy skórze bakterii. Środek antybakteryjny zastosowany już w samym rdzeniu włókna, a nie na jego powierzchni, powoduje, że nie zostanie on „wyprany”, a będzie utrzymał się w rękawiczkach przez długi czas. W dzisiejszych czasach warto zapewnić swoim dłoniom dodatkową ochronę. Zwłaszcza podczas podróży komunikacją miejską.

Dodatkowym atutem rękawiczek jest funkcja Touch Screen. Na palcach znajduje się specjalna powłoka, która umożliwia korzystanie z telefonów komórkowych, czy tabletów. Bez problemu można odebrać połączenie przychodzące lub zrobić zdjęcie, nie zdejmując rękawiczek z dłoni. Warto zaznaczyć, że podszewka na palcach jest cieńsza, niż na pozostałej części rękawiczek, dzięki czemu nie ogranicza naszych ruchów.

Rękawiczki damskieRękawiczki męskie