Złap odporność!

Mówią, że w zdrowym ciele, zdrowych duch. Przede wszystkim w dzisiejszych czasach powinniśmy zadbać o kondycję fizyczną oraz psychiczną. Jak możemy to zrobić, gdy obiekty fitness są zamknięte? Odpowiedź jest prosta – na świeżym powietrzu. Poranny jogging po pobliskim parku lub lesie to zawsze świetny pomysł.

Myślisz, że sport nie jest dla Ciebie? Nic bardziej mylnego. Jak powiedział Bill Bowerman, były znakomity biegacz i twórca znanej marki odzieżowej NIKE: „Jeśli masz ciało jesteś sportowcem”, a na pewno możesz nim być.

Początki nie są łatwe, bez względu czy jest to bieganie, czy jazda na rowerze. Wszystkie aktywności wiążą się z wysiłkiem fizycznym, który dla osoby niekorzystającej regularnie z tej przyjemności jest trudny i zniechęcający.

Jogging to numer jeden wśród aktywności outdoorowych, który można uprawiać przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Ponad to bieganie dla początkujących nie wymaga dużego nakładu finansowego – wystarczą wygodne buty i luźny strój, reszta to już kwestia chęci. Biegać można samotnie, w parze lub w większej grupie znajomych. Tak naprawdę każda godzina jest dobra, a infrastruktura coraz bardziej przystosowana do biegaczy. Wiele osób narzeka na bieganie, mówiąc, że jest nudne i monotonne. Cisza, długi dystans nie jest dla nich. Pamiętajmy jednak, że zawsze można wziąć ze sobą telefon, włączyć ulubioną playlistę lub podcast. Uciążliwe by było trzymanie smartfona w ręku dlatego proponujemy etui na telefon. Opaskę można przymocować na ramię, a jej folia przewodzi dotyk. To nie tylko pokrowiec na telefon, ale również odblask. Warto pamiętać o bezpieczeństwie podczas wieczornych lub porannych treningów i wyróżniać się na drodze, dzięki odblaskom. Bieganie z ulubioną piosenką w słuchawkach, będzie o wiele przyjemniejsze!

Etui na telefon do biegania

Nadal nie jesteś przekonany do biegania? Wsiądź na rower. Każda pora roku jest dobra, zimą wystarczy się cieplej ubrać.  Zarówno krótkie, jak i długie trasy rowerowe są świetnym sposobem na poznanie okolicy i ucieczkę od miejskiego zgiełku. Niewielkim kosztem finansowym, a z korzyścią dla zdrowia. Podczas jazdy na rowerze wypracowujemy mięśnie nóg oraz polepszamy wydolność oddechową. Warto wspomnieć o możliwości podziwiania przyrody. Rowery szosowe będą idealne dla osób jeżdżących po ścieżkach, natomiast rowery MTB sprawdzą się dla miłośników trudniejszych tras znajdujących się w lesie.

Więc wystarczy wziąć plecak i napompować opony. W wielu miejscowościach powstają kluby rowerowe, które zrzeszają fanów dwóch kółek, by wspólnie mogli jeździć. Na dłuższą wyprawę za miasto warto zabrać ze sobą plecak, w którym schowasz wodę, lunch, czy koc piknikowy. Na te krótsze trasy wystarczy sakwa rowerowa, do której można wrzucić portfel, klucze, czy telefon. A później tylko ruszyć w drogę.  Istnieją różne rodzaje sakw rowerowych. Są sakwy montowane do kierownika, ramy lub pod siodełkiem. Które wybierzesz, zależy tylko od Ciebie. Różnią się przede wszystkim kształtem i pojemnością. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Saszetki / sakwy rowerowe
Etui na telefon do bieganiaSaszetki / sakwy rowerowe