Jak dobrać rozmiar paska męskiego?

W celu doskonałego wykończenia stylizacji za sprawą paska trzeba posiąść wiedzę, w jaki sposób odpowiednio dopasować ten element. Zarówno do ubrań, jak i sylwetki konkretnej osoby. Rozmiar paska męskiego często sprawia problem zarówno paniom, które chcą go sprezentować swojemu mężczyźnie, jak i samym panom. Zatem jak dobrać ten element, by wśród innych elementów garderoby prezentował się nienagannie?

Jak dobrać rozmiar paska do spodni męskich?

Wielu osobom może się wydawać, że wystarczy przymierzyć pasek i już. Jeśli spełnia swoją funkcję, to znaczy, że został dobrze dopasowany, ale czy to prawda? Co w przypadku zakupów robionych przez Internet?

Męskie paski posiadają najczęściej nieparzysta liczbę dziurek - w większości modeli 5 bądź 7. Element powinien się idealnie układać przy wyborze środkowej dziurki. Daje to bezpieczną możliwość zapięcia przynajmniej o dwie dziurki w każdą stronę. Dzięki temu rozwiązaniu niestraszne mu będą zmiany męskiego ciała.

 

Jak dobrać rozmiar paska męskiego?

Jeśli posiadasz już dopasowany pasek, ale chcesz go zmienić to sprawa jest prosta. Wystarczy nabyć egzemplarz o tej samej długości i wszystko powinno być w porządku. Jeśli jednak nie pamiętasz rozmiaru lub nie możesz znaleźć tej wartości na elemencie, to warto sięgnąć po miarę krawiecką i zmierzyć długość paska od zapięcia do najbardziej używanej dziurki. Wartość ta stanowi Twój przybliżony obwód w pasie.

 

Innym sposobem na poznanie odpowiedniej długości męskiego paska jest zmierzenie przyszłego posiadacza. Pomiar należy pobrać około 1 cm poniżej pępka, gdyż to właśnie w tych okolicach noszony jest pasek. Podczas mierzenia należy zachować naturalne ułożenie brzucha, a także nie być po zbyt obfitym posiłku czy wypiciu dużej ilości płynów. W takich sytuacjach wyniki pomiaru mogą być nieprawidłowe, a pasek - niewłaściwy rozmiar. Istotne jest, by wszelkich czynności dokonywać na stojąco.

 

Kolejną metodą na poznanie odpowiedniego rozmiaru paska męskiego jest włożenie miary krawieckiej w szlufki, aby imitowała pasek. Warto jednak zadbać o to, by “pasek” nie uciskał za bardzo, a zarazem utrzymywał spodnie na miejscu.

Finalna długość paska powinna wynosić kilkanaście centymetrów więcej niż uzyskana długość obwodu. Najlepiej, by dodane wartości mieściły się między 14 a 16 cm.

 

Warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób producenci podają długości akcesoriów. Czasem stanowią wartości od klamry do środkowego punktu, a w innych przypadkach podana jest całkowita długość paska.

 

Odpowiednio dobrany pasek potrafi dodać niezwykłego wydźwięku, a samej osobie, która go nosi - pewności siebie. Liczba modowych akcesoriów dla mężczyzn jest o wiele mniejsza w porównaniu do tych damskich. Nie stanowi to jednak przeszkody w wyborze idealnego paska męskiego, który stanie się idealnym i ponadczasowym dopełnieniem stylizacji. 

Paski męskie w Semi Line

Jeśli zakupiony u nas pasek jest przeznaczony na prezent i nie ma możliwości, by wprost zapytać o długość - mamy na to rozwiązanie. Jeśli podarunek okaże się zbyt długi, z powodzeniem można go skrócić wedle potrzeb posiadacza. Dzięki umieszczeniu dziurek co 2,5 cm możliwe jest dogodne dopasowanie paska do własnych potrzeb. Wiele długości - między 60 a 120 cm sprawiają, że każdy mężczyzna znajdzie model odpowiadający własnej sylwetce. Oprócz tego trzy różne grubości sprawiają, że i ten parametr można odpowiednio dopasować do szlufek spodni. Dostępne w naszej ofercie szerokości wynoszą kolejno: 3,5 cm, 3,6 cm, a także 4 cm. Wszystkie paski są wykonywane ze skóry naturalnej, co pozwala na odpowiednie dopasowanie do kształtów, a także komfortowe noszenie przez wiele lat.

PasekPasek męski z klamrąPasek semi linePasek z klamrąPaski męskiePrezentyRozmiar paska