Jak zabezpieczyć walizkę przed lotem?

Na bliskie i dalekie podróże coraz częściej decydujemy się na lot samolotem. Niekiedy zdarza się, że jest to wielka oszczędność pieniędzy w stosunku do innego środka transportu, innym razem mamy możliwość zaoszczędzenia czasu. Rocznie na całym świecie samolotami podróżują ponad 2 miliardy pasażerów, a komercyjnie latamy już od ponad stu lat. Nie każdy jednak wie, jak zabezpieczyć walizkę przed lotem, co stanowi bardzo ważną kwestię.

 

Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu? Doradzamy!

Zabezpieczenie naszego bagażu to krok, który powinno się wykonać jeszcze przed podróżą. Wiele osób zapomina jednak o tym, że chodzi nie tylko o ochronę przed potencjalną kradzieżą, ale również przed uszkodzeniami. Niestety, trzeba mieć na względzie, że szkoda może się zdarzyć i należy się na nią odpowiednio przygotować, aby podczas urlopu móc w pełni cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem.

 

Jak zabezpieczyć walizkę przed lotem? O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia, czy wszystkie zamki w Twojej walizce są w pełni sprawne i nie rozchodzą się. Szczelne, solidne zamknięcie stanowi bowiem uzupełnienie funkcji kłódki na szyfr, która jest konieczna, by mieć pewność, że zawartość Twojego bagażu nie dostanie się w niepowołane ręce.

 

Istnieje też kwestia, o której nie każdy myśli przed lotem z przekonania, że jest bardzo mało prawdopodobna. To właściwe oznaczenie walizki swoim imieniem i nazwiskiem oraz jakimś znakiem rozpoznawczym, co ułatwi jej identyfikację. Choć istnieje niewielka szansa, że spotka to akurat Ciebie, może dojść do sytuacji, gdy kilka takich samych bądź podobnych modeli znajdzie się na jednej taśmie.

 

Zamieszczenie na plakietce nie tylko swojego imienia czy nazwiska, ale również numeru lotu oraz numeru kontaktowego może znacząco ułatwić odzyskanie bagażu w przypadku jego zagubienia. Ta kwestia może się wydawać pozornie błaha, dlatego powołujemy się na dane statystyczne – rocznie operatorzy lotnisk gubią około 25 milionów walizek! Chyba nie chcesz, by wśród nich znalazła się i Twoja?

 

Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu, żeby nie uległa uszkodzeniom?

Dodatkową formę ochrony zarówno przed ewentualną kradzieżą, jak i uszkodzeniami jest owinięcie walizki folią. Dzięki temu nadamy jej pewną odporność na zabrudzenia oraz zalanie, a także zyskujemy pewność, że po locie nie przybędzie jej żadnych nieestetycznych rys. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć ją tak, aby plakietka identyfikacyjna była dobrze widoczna.

Możesz to zrobić samodzielnie, ale jeśli wiesz, że nie zdążysz albo czytasz tę poradę, będąc już w drodze na lotnisko – uspokajamy. Na wielu z portów znajdują się specjalne punkty, w których za opłatą możesz owinąć folią swój bagaż.

 

Jak jeszcze można zadbać o bezpieczeństwo bagażu?

Wszystkie wartościowe rzeczy oraz dokumenty warto zabrać ze sobą na pokład samolotu. Jeżeli jednak musisz zostawić niektóre cenne przedmioty w bagażu rejestrowanym, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu walizki, które oferuje wielu ubezpieczycieli podczas wykupywania polisy turystycznej. Znacząco minimalizuje to poziom stresu oraz ryzyko przykrych konsekwencji utraty czegokolwiek podczas urlopu.

 

Zabezpieczyć walizkę przed nieprzyjemnymi zdarzeniami możemy już na etapie kupowania odpowiedniego egzemplarza. Warto wybrać model wykonany z twardego materiału, który będzie odporny na pęknięcia, wgniecenia czy zarysowania. Godnymi uwagi tworzywami będą na pewno poliwęglan, polipropylen, a także ABS.

 

Stosując się do powyższych rad, będziesz mieć pewność, że Twój urlop przebiegnie bezproblemowo.

 

Miłego wyjazdu!

Bezpieczna podróżJak zabezpieczyć walizkę przed lotemJak zabezpieczyć walizkę przed podróżąPodróżWalizkaWalizka w podróżyZabezpieczenie walizkiZabezpieczenie walizki przed podróżą