Jakie walizki do samolotu

Podróże samolotem to już nasza codzienność. Nie tylko loty międzynarodowe, dziś również loty międzymiastowe ułatwiają podróże biznesowe i nie tylko. Latamy często i coraz taniej. Nawet za kilkadziesiąt złoty polecimy do wybranego miasta w Europie. Najtańsze bilety mają jedną wadę, zazwyczaj posiadają ograniczenia bagażowe. Jakie walizki wybrać, aby mieściły się w narzuconych nam normach ?

Każda linia lotnicza ma spersonalizowane wymogi dotyczące wymiarów walizek. Informacje na ich temat najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie przewoźnika. Do każdego lotu możemy dokupić miejsce na dodatkową walizkę.

W sprzedaży znajdziemy zarówno bagaż podręczny, jak i rejestrowany. Walizka podręczna jest umieszczana pod siedzeniem albo w luku bagażowym, nad głowami pasażerów. Wkładamy do niej zazwyczaj najpotrzebniejsze oraz cenne przedmioty. Dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego oscylują w granicach 55 x 40 x 20 cm.

Kolejny dylemat, przed którym staniesz kupując bagaż podręczny to rodzaj materiału, z którego został wykonany. Niektórzy są fanami miękkich walizek, między innymi dlatego, że mają kieszonki  z przodu, które ułatwiają uporządkowanie bagażu.

Walizki miękkie

Inni preferują walizki kabinowe wykonane z twardego materiału na czterech kółkach. Ze względu na rodzaj mogą być trwalsze oraz łatwiej je utrzymać w czystości. W przypadku walizek miękkich mowa o praniu, a tu wystarczy przetrzeć zwilżoną szmatką. Ponadto większa ilość kółek umożliwia łatwiejsze prowadzenie bagażu obok siebie, a nie ciągnięcie go za sobą. W naszej ofercie nowa kolekcja NASA, idealna na podróże małe i duże.

Walizki kabinowe

Bagaż rejestrowany to już zupełnie inne bajka. Trafia on do luku bagażowego samolotu. A co dalej się z nim dzieje, w jakiej pozycji zostaje transportowany, chyba nie chcemy nawet sobie tego wyobrażać. Przyjęło się, że średnie wymiary dużej walizki dozwolone w liniach lotniczych to 159 cm długości, a ich waga to od 20 do 32 kg. Czyli nie liczy się już walizka, którą ze sobą zabierzesz na lotnisko, a bardziej to ile rzeczy do niej włożysz.  Za dodatkowe kilogramy oczywiście należy dopłacić określoną kwotę. W sprzedaży znajdziemy zarówno duże walizki bagażowe miękkie, jak i twarde. Podobnie jak w przypadku walizek kabinowych różnią się ilością kółek oraz materiałem. Ważna jest waga, a przyjęło się, że walizki twarde są zdecydowanie lżejsze, niż miękkie. Co za tym idzie to one są zazwyczaj wyborem podróżnych.

Walizki duże

Podróżujesz z dziećmi i potrzebujesz dodatkowej walizki? Świetnym wyborem będą modele z kolorowymi wzorami dziecięcymi. Wywołają uśmiech na twarzy Twojej pociechy, jednocześnie ułatwią pakowanie i porządkowanie bagażu. Sprawdź naszą ofertę walizek dla chłopców oraz dziewcząt.

Walizki dziecięce
Walizki dużeWalizki dziecięceWalizki kabinoweWalizki miękkie