Jakie walizki do samolotu

Podróże samolotem to już nasza codzienność. Nie tylko loty międzynarodowe, dziś również loty międzymiastowe ułatwiają podróże biznesowe i nie tylko. Latamy często i coraz taniej. Nawet za kilkadziesiąt złoty polecimy do wybranego miasta w Europie. Najtańsze bilety mają jedną wadę, zazwyczaj posiadają ograniczenia bagażowe. Jakie walizki wybrać, aby mieściły się w narzuconych nam normach ?

Jakie walizki do samolotu wybrać?

Każda linia lotnicza ma spersonalizowane wymogi dotyczące wymiarów walizek. Informacje na ich temat najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie przewoźnika. Do każdego lotu możemy dokupić miejsce na dodatkową walizkę.

W sprzedaży znajdziemy zarówno bagaż podręczny, jak i rejestrowany. Walizka podręczna jest umieszczana pod siedzeniem albo w luku bagażowym, nad głowami pasażerów. Wkładamy do niej zazwyczaj najpotrzebniejsze oraz cenne przedmioty. Dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego oscylują w granicach 55 x 40 x 20 cm.

Jakie walizki kupić do samolotu?

Kolejny dylemat, przed którym staniesz kupując bagaż podręczny to rodzaj materiału, z którego został wykonany. Niektórzy są fanami miękkich walizek, między innymi dlatego, że mają kieszonki  z przodu, które ułatwiają uporządkowanie bagażu.

Walizki miękkie

Inni preferują walizki kabinowe wykonane z twardego materiału na czterech kółkach. Ze względu na rodzaj mogą być trwalsze oraz łatwiej je utrzymać w czystości. W przypadku walizek miękkich mowa o praniu, a tu wystarczy przetrzeć zwilżoną szmatką. Ponadto większa ilość kółek umożliwia łatwiejsze prowadzenie bagażu obok siebie, a nie ciągnięcie go za sobą. W naszej ofercie nowa kolekcja NASA, idealna na podróże małe i duże.

Walizki kabinowe

Jakie walizki można zabrać do samolotu?

Bagaż rejestrowany to już zupełnie inne bajka. Trafia on do luku bagażowego samolotu. A co dalej się z nim dzieje, w jakiej pozycji zostaje transportowany, chyba nie chcemy nawet sobie tego wyobrażać. Przyjęło się, że średnie wymiary dużej walizki dozwolone w liniach lotniczych to 159 cm długości, a ich waga to od 20 do 32 kg. Czyli nie liczy się już walizka, którą ze sobą zabierzesz na lotnisko, a bardziej to ile rzeczy do niej włożysz.  Za dodatkowe kilogramy oczywiście należy dopłacić określoną kwotę. W sprzedaży znajdziemy zarówno duże walizki bagażowe miękkie, jak i twarde. Podobnie jak w przypadku walizek kabinowych różnią się ilością kółek oraz materiałem. Ważna jest waga, a przyjęło się, że walizki twarde są zdecydowanie lżejsze, niż miękkie. Co za tym idzie to one są zazwyczaj wyborem podróżnych.

Walizki duże

Podróżujesz z dziećmi i potrzebujesz dodatkowej walizki? Świetnym wyborem będą modele z kolorowymi wzorami dziecięcymi. Wywołają uśmiech na twarzy Twojej pociechy, jednocześnie ułatwią pakowanie i porządkowanie bagażu. Sprawdź naszą ofertę walizek dla chłopców oraz dziewcząt.

Walizki dziecięce
Walizki dużeWalizki dziecięceWalizki kabinoweWalizki miękkie