Jak nosić nerki

Ich historia sięga aż do XVI wieku, już wtedy saszetki nerki były niezbędnym dodatkiem głównie kobiet. Nie były jednak elementem ozdobnym, jak dziś i ich wzór nie był istotny. To dlatego, że noszono je pod spódnicami. Prostokątny lub owalny woreczek przywiązywano sznurkiem lub wstążką do pasa. Służył przechowywaniu niezbędnych dodatków kobiet lub przenoszeniu pieniędzy. Przez lata saszetki ewoluowały i zmieniały swój wygląd i zastosowanie. W latach 90 były dodatkiem do stroju dresowego i kojarzyły się przede wszystkim z kiczem. Dopiero od 2012 roku stały się hitem, gdy na jednym ze swoich pokazów zaprezentował je Jeremy Scott.

Dlaczego tak bardzo pokochaliśmy saszetki nerki? To cała gama funkcjonalności i przyjaciel aktywnych ludzi. Dzięki nim mamy wolne ręce, nie nosimy zbyt wielkiego ciężaru, przenosimy najważniejsze rzeczy jak: klucze, portfel, czy telefon.

Saszetka najlepszym rozwiązaniem

Jesteś typem sportowca? Jeździsz na rowerze, rolkach, chodzisz po górach lub biegasz? To idealny dodatek dla Ciebie! Spakujesz do niej klucze od mieszkania i telefon. W trakcie biegu nie będzie Ci się obijać jak plecak, tylko zgrabnie przylegać. Jadąc na rowerze nie musisz mieć ani bagażnika, ani koszyka, zarzuć saszetkę na plecy. Nawet nie poczujesz, że ją masz.

Nerki i szaszetki

Jeśli preferujesz bardziej imprezowy, niż sportowy tryb życia nerka również zda egzamin. Zabieranie torebek do klubów lub na imprezy jest uciążliwe. Zazwyczaj musisz je zostawić przy wejściu, a chciałbyś mieć rzeczy osobiste przy sobie. Koncert? Skacz i tańcz do woli, saszetka zamocowana na pasku lub przez ramię na pewno nie będzie Ci przeszkadzać.

Nerki i saszetki

To na pasku czy przez ramię? Jak nosić nerki?

Ten stylowy dodatek możesz nosić w pasie. To najbardziej popularny i klasyczny sposób. Przede wszystkim dlatego, że pozwala na łatwy dostęp do akcesoriów umieszczonych w saszetce. Jest to również bezpieczne rozwiązanie, ponieważ torebkę masz cały czas pod ręką i łatwo unikniesz kradzieży. Masz nadal wątpliwości? Sądzisz, że saszetka zapięta w talii Cię pogrubi? W takim razie zapnij nerkę w talii. Możesz wtedy ją wykorzystać jako pasek na przykład do sportowej bluzy, dodając jej sportowy szyk

Sportowcy zazwyczaj zapinają je z tyłu na pasie, tak aby nie przeszkadzały w robieniu przysiadów, pompek i innych ćwiczeń, przy których zgina się pas. Oprócz tego zmniejsza się wtedy opór powietrza, więc łatwiej jest szybciej biec.

Można też powiesić lub zapiąć saszetkę na ramieniu. Wygląda to wtedy zdecydowanie bardziej modowo. Stylizacja zyskuje bardziej elegancki wygląd. Ten sposób noszenia nerki sprawdzi się między innymi na spacerach, ponieważ nie ogranicza naszych ruchów.

Znajdź swoją saszetkę i zadbaj o wygodę w tym miejscu: https://semiline.eu/collections/nerki-damskie

Nerki i saszetki