Zapakuj się na wrześniowy urlop

W Polsce wrzesień czy październik bywają kapryśne. Wrzesień kojarzy się nam z końcem lata – może i słusznie, ale na pewno nie jest to koniec wakacji! Jeśli nie lubisz tłumów to idealny miesiąc na odpoczynek. Kolejne plusy posezonowego wyjazdu można wymieniać bez końca. Między innymi niższe ceny noclegów, brak upałów i cisza. Nie musisz nawet wyjeżdżać za granicę. Polska to świetne miejsce, aby ruszyć z plecakiem po przygody.

A może by to wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady? Świetny pomysł, można nawet wyżej – w Tatry lub Pieniny. Wyobraź sobie puste szlaki, złote liście na drzewach i idealną temperaturę na dłuższe wędrówki. Wystarczy zarzucić plecak, założyć wygodne buty i ruszyć przed siebie. Jeśli jedyny plecak jaki masz pod ręką to ten z liceum, czas na zakupy. Szukając najlepszego modelu plecaka turystycznego zwróć uwagę na jego pojemność i wagę. Oprócz głównej komory przydadzą Ci się mniejsze kieszonki, aby nie tracić czasu na szukanie drobnych rzeczy, takich jak portfel, czy okulary. Wędrując z plecakiem turystycznym przede wszystkim warto zadbać o wygodę – usztywniane plecy, regulowane szelki i pas biodrowy oraz odblaski to już „must have”.

Możesz też zaszyć się w mazurskich lasach i zbierać grzyby, jeździć rowerem lub grillować. Nie bez powodu mazury nazywane są cudem natury. Kraina jezior kusi nawet w jesiennych miesiącach, szum drzew, a do tego wszechobecna cisza i spokój. To tam naładujesz akumulatory na cały rok! Kolory drzew, spokój, odgłosy natury to wszystko dostajesz w pakiecie gratis. Pomyśl o wieczorze przy kominku z książką i ciepłą herbatą. Do kompletu brakuje jedynie grubego swetra. Niestety zajmują one sporo miejsca w walizce, dlatego postaw na walizkę na kółkach, którą z łatwością przetransportujesz z pobliskiego przystanku lub dworca.

Latem linia brzegowa Bałtyku pęka w szwach, a na plaży ciężko znaleźć miejsce, aby rozłożyć ręcznik. Dlatego warto przyjechać nad polskie morze właśnie we wrześniu. Nadal jest wiele atrakcji do wyboru, ale już mniejsze zainteresowanie turystów. Pogoda wbrew pozorom nadal pozwala na kąpiele lub opalanie. Tak naprawdę możesz robić jesienią to samo co latem. Jeśli jesteś fanem wycieczek pieszych, zakochasz się w nadmorskich lasach oraz wydmach, z których rozciągają się piękne widoki. W słoneczne dni warto wybrać się na plażę i spróbować swoich sił uprawiając sporty wodne lub po prostu urządzić sobie piknik i pooddychać świeżym powietrzem.  Stawiasz na sport? Spodobają Ci się ścieżki rowerowe, które rozciągają się praktycznie wzdłuż całej linii brzegowej. Całodniowa wycieczka na pewno dostarczy wielu wrażeń. W trakcie wycieczki warto zaplanować piknik, odpowiednio dobrany plecak rowerowy pomieści prowiant i koc. Sprawdź jakie modele, dla Ciebie przygotowaliśmy.

Ciężko uwierzyć, że nasz kraj może być aż tak atrakcyjny jesienią? Weź plecak, torbę i jedź się przekonać. Nawet jeśli pogoda nie dopisze, możesz zwiedzać zabytki, muzea lub udać się na termy lub do parku rozrywki.

Plecaki rowerowePlecaki turystyczneTorby podróżne